ContentView

بیانیه ماموریت‏ بسیج سازمان صداوسیما

بسیج صداوسیما با مأموریت عملیات رسانه‏ای سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر هویت اسلامی و انقلابی و استوار بر بنیانی توسعه‏ محور، دانش‌محور و توانمند در کمک به مدیریت و هدایت افکار عمومی، شناخت و تعمیق باور عمومی به ارزش‌ها و بنیان‏های فکری انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه با بهره‌مندی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سازمان صداوسیما در محورهای زیر نقش‌آفرینی می‌کند:

1. منابع انسانی (شناسایی و جذب نیروی متعهد با تأکید بر توسعه، تنوع سازمان‌دهی و آموزش‌ها به‌منظور توانمندسازی، ارتقای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های آنان در به‌کارگیری و ...)

2. شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی (از طریق تولید، هدایت و حمایت از تولید، مشارکت در تولید برنامه‌های آموزشی، خبری، اطلاع‌رسانی، سرگرمی و تفریحی)

3. رسانه‌های مجازی (شبکه‌های اجتماعی )، رسانه های مکتوب

4. توانمندی و قابلیت‌های فنی (در حوزه انتشار و کمک به مقابله با تهاجم در فضای سایبری و سیگنال)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چشم ‏انداز بسیج صداوسیما

بسیج سازمان صداوسیما در افق ۱۴۰1 با بهره گیری از ظرفیت رسانه ملی  نقش اساسی در تبیین و ترویج هویت و سبک زندگی اسلامی - ایرانی با محوریت فرهنگ و تفکر بسیجی خواهد داشت.

مرکز بسیج صدا و سیما در افق ۱۴۰1 هم راستا با سند چشم انداز ۲۰ساله  جمهوری اسلامی ایران، سند افق رسانه، رسالت و ماموریت های محوله از سوی سازمان بسیج مستضعفین، تشکلی با اقتدار و پیشرو در حوزه های رسانه ای، فرهنگی، علمی، مدیریتی و دفاعی است که با بهره گیری از نیروهای متخصص و متدین، ضمن تعامل کارا و اثربخش با قسمت های مختلف سازمان صدا و سیما و سازمان بسیج مستضعفین و سایر مراجع مربوط، دفاع همه جانبه از ارزش های اسلامی و انقلابی و تفکر بسیجی را با رویکرد نرم افزاری و مغزافزاری در عرصه فعالیت های رسانه ای در سرلوحه کار خود دارد.

بسیج صدا و سیما در افق ۱۴۰1 توانمند ترین سازمان تخصصی بسیج مستضعفین در تولید دانش رسانه ای و ساختارهای مغز افزاری و نرم افزاری با بهره مندی از فناوری های به روز در حوزه ارتباطات جمعی و دارای توان کافی برای مقابله با تهدیدات نرم دشمنان و تهاجم لازم در حوزه رسانه و فضای سایبری خواهد بود.

این مرکز در افق ۱۴۰1 دارای توان لازم برای کمک به رسانه ملی و سازمان بسیج مستضعفین به عنوان یک بازوی معتمد و مطمئن برای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نشر و تعمیق فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) در حوزه رسانه ای کشور خواهد بود.